OFERTA


   Cena za reportaż ślubny  zaczyna się od 2800 pln. Szczegółową ofertę przedstawię Wam gdy poznam datę oraz miejsce ślubu i wesela...  studio.serafinski@gmail.com 

FAQ:
Przedstawiam listę najpopularniejszych pytań zadawanych mi przez pary młode przed podpisaniem umowy.

1. Co zawiera cena reportażu ślubnego ?

Usługę w dniu ślubu, czyli około 11-12 godzin mojej obecności z Wami. Maksymalnie do 1:00 w nocy. Będę do Waszej pełnej dyspozycji. Możemy w tym czasie wykonać krótką sesję plenerową, zdjęcia z rodziną, przyjaciółmi i z kim będziecie chcieli. Komplet 100 odbitek w formacie 15x23cm, prezentację multimedialną z wybranych zdjęć ( zdjęcia +muzyka ), galeria zdjęć online oraz materiał w postaci elektronicznej. 
Przed ślubem możecie liczyć na moją pomoc w ustaleniu harmonogramu dnia wesela i innych ważnych dla Was rzeczy. 

2. Czy wykonuję albumy ?

Od kilku lat projektuję fotoalbumy. Na specjalnie zamówienie mogę przygotować również album tradycyjny w który wkleję wybrane przez Was zdjęcia. Wycena następuje po określeniu formatu i ilości kart/rozkładówek.

3. O której godzinie rozpoczynam i kończę pracę podczas reportażu ślubnego:

Z reguły zaczynam 2-3 godziny przed ceremonią zaślubin. Fotografuję detale ( obrączki, spinki do mankietów, bukiet, zaproszenia ślubne itp) Następnie uwieczniam zakładanie sukni ślubnej czy muchy lub krawata pana młodego. Czas przygotowań to idealny sposób by każdy z Was oswoił się z moją obecnością by potem zupełnie nie stresować się na widok obiektywu.
Pracę kończę najpóźniej o godzinie 1:00. Mam już spore doświadczenie i wiem że spokojnie do północy można zaplanować wszystkie najważniejsze elementy. Tort, podziękowania rodzicom, szczególne atrakcje spokojnie bez pośpiechu mogą odbyć się do północy. Tzw. oczepiny to rzut welonem/bukietem i muszką kończą moją pracę. "Popularne" oczepiny prowadzone przez nie które ( na szczęście ) zespoły może są zabawne dla osób które je obserwują ale naprawdę mało kto chciałby się później oglądać na zdjęciach w bardzo często kompromitujących sytuacjach.

4. Czy dojeżdżam do ...?

Nie mam ograniczeń. Gdzie organizujecie ślub tam jestem w stanie dojechać. Robiłem już zdjęcia w każdej części naszego kraju jak i za granicą. Miałem przyjemność fotografowania min. w Gdańsku, Sopocie, Malborku, Szczyrku, Zamościu, Warszawie, Lublinie, Rzymie i wielu innych pięknych miejscach. Do 50km dojeżdżam bez dodatkowych kosztów. Do dalszych odległości doliczam wyłącznie koszt benzyny. 

5. Ile zdjęć otrzymamy i po jakim czasie odbierzemy zdjęcia?

Z całości wykonanych zdjęć wybieram w pierwszej selekcji około 400-700 zdjęć. Poddaję je podstawowej obróbce ( korekta ekspozycji, balans bieli ). Następnie po pierwszej selekcji wybieram określoną w umowie ilość zdjęć, którą poddaję bardziej zaawansowanej obróbce i z tych zdjęć układam galerię www, którą będziecie mogli zaprezentować rodzinie, znajomym.  Czas oczekiwania na gotową galerię jest nie krótszy niż dwa tygodnie.  Zamawiając album lub fotoalbum czas odbioru materiałów wydłuża się o 7 dni roboczych ( z racji że nie są to chińskie albumy kupione w empiku tylko wykonywanie na zamówienie, trwałe i niepowtarzalne)

6. Czy jest możliwość umówienia się na sesję narzeczeńską?

Oczywiście i jest to wspaniały pomysł by np. po wykonaniu próbnego makijażu i fryzury wykorzystać to do zrobienia sesji narzeczeńskiej. Jest to wyjątkowy czas dla Was aby spędzić go razem, poznać się na nowo i oswoić z obiektywem aparatu i moją osobą. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać przy projekcie zaproszeń ślubnych, prezent dla rodziców czy po prostu jako dekoracja Waszego wspólnego domu. Chciałbym abyście traktowali mnie na ślubie jako dobrego znajomego, przy którym bez skrępowania pokarzecie swoje emocje bez obawy o piękno i estetykę pokazania ich na zdjęciach. Sesja narzeczeńska bardzo to ułatwi.

7. Ile czasu trwa sesja plenerowa.

Sesję plenerową możemy wykonać zarówno w dniu ślubu jak i w innym dniu. Zamówienie samego reportażu bez sesji plenerowej innego dnia nie musi pozbawiać Was zdjęć plenerowych. Dużo osób boi się wychodzić w trakcie wesela na zdjęcia mając mylne przekonanie że sesja będzie trwała kilka godzin i co powiedzą goście ...

Sesja plenerowa w dniu ślubu to góra pół godziny. W tym czasie na pewno zrobimy kilka świetnych zdjęć, Wy na chwilę złapiecie oddech, odreagujecie stres związany z przygotowaniami i ceremonią ślubną. Uwierzcie mi że dużo świetnych sesji wykonałem w dniu ślubu, między wyjściem z domu a przybyciem do kościoła lub po wyjściu z kościoła a przybyciem na salę weselną. Naprawdę warto rozważyć tę opcję. Pozwoli Wam to też zaoszczędzić trochę funduszy bez konieczności zamawiania sesji plenerowej w drugim dniu.

Sesja plenerowa innego dnia tak samo jak narzeczeńska jest z reguły dłuższa, możemy się wybrać w kilka miejsc, także bardzo odległych. Dłuższy czas sesji wiążę się również z otrzymaniem większej ilości zdjęć.

8. Zdecydowaliśmy się na wybór Ciebie jako naszego fotografa, co dalej ?

To dla mnie ogromna przyjemność z takiego wyróżnienia że będę mógł sfotografować Wasz ślub i wesele.

Po podjęciu przez Was tej decyzji podpisujemy umowę i pobieram zaliczkę w wysokości 30% umówionej kwoty.

Druga rata mojego honorarium pobierana jest najpóźniej w dniu zaprezentowania galerii online. Dane do przelewu podane są w umowie i każda wpłata zostanie przeze mnie potwierdzana po zaksięgowaniu przez bank.

Najpóźniej tydzień przed ślubem skontaktuję się z Wami by ustalić wszystkie szczegóły. Dodatkowo wcześniej wyślę email z moimi sugestiami aby efekt zdjęć jak najbardziej spełnił Wasze oczekiwania.

9. Umowa

Umowę w 80% podpisuję wysyłając ją przez email. Po podjęciu przez Was decyzji proszę o podanie danych potrzebnych do umowy, którą następnie wysyłam do Was przez e-mail. Jeden egzemplarz zostawiacie sobie a kopię podpisanej umowy odsyłacie do mnie. Po podpisaniu umowy proszę o wpłatę zaliczki w wysokości 30% ceny. Druga rata w określonym terminie w umowie.
Oczywiście jeśli chcecie spotkać się osobiście, zobaczyć np. nasze koty, zapraszam do siebie.

10. Z jakim wyprzedzeniem musimy zarezerwować termin ?

Najlepiej jak najszybciej. Czasami terminy rozchodzą się jak świeże bułeczki innym razem dany termin rezerwowany jest miesiąc przed ślubem. Rezerwuję termin wyłącznie po podpisaniu umowy lub wpłacie zaliczki. Mogę przytrzymać kilka dni dany termin ale jeśli odezwie się druga chętna para, wtedy wygrywa kto pierwszy ten lepszy ;)

11. Przypadki losowe.

Nigdy nie zdarzyło się mi abym nie mógł przybyć na ślub. Jednak gdyby nastąpiła taka sytuacja zrobię wszystko by zastępstwo było na przynajmniej moim poziomie. Mam bardzo dobre relacje z fotografami z branży więc możecie być spokojni że nie zostawię Was bez fotografa. Na pewno nie będzie to osoba przypadkowa ale fotograf którego prace są na bardzo wysokim poziomie.